4 نکته نگهداری خودرو در سرما زمستان

با مطالعه این مقاله با نکات مهم نگهداری و مراقبت از خودرو در فصول سرد آشنا می شوید و می توانید از خساراتی که ممکن است در این فصل ها به خودرو شما وارد شود جلوگیری کنید. مراقبت از باتری خودرو و استفاده درست از آن استفاده از روغن موتور و ضد یخ مناسب و بررسی فشار باد تایر ها نکاتی است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مراقبت و نگهداری از باتری خودرو

در روزهای سرد گاها باتری خودرو دچار مشکل می شود خصوصا در هنگام استارت زدن.

در واقع اگر چند ساعت ماشینتان خاموش باشد باتری در هنگام استارت زدن تقریبا نصف قدرت خود را برای روشن کردن خودرو مصرف می کند. بنابراین اگر خودرو شما چند ساعت خاموش بوده پس از استارت زدن چند دقیقه ای به خودرو اجازه دهید تا موتور کار کند و باتری کاملا شارژ شود.

استفاده از روغن موتور مناسب زمستان

با کاهش دمای هوا غلظت روغن موتور افزایش می یابد و در واقع این دو با هم نسبت معکوس دارند. پس در هوای سرد باید از روغن موتور با غلظت کمتر استفاده کنیم. البته بعضی از کمپانی های خودروسازی استفاده از یک نوع روغن موتور را برای تمام طول سال در محصولات خود توصیه کرده اند.

اطمینان از سالم بودن ضد یخ و اندازه کافی آن

همیشه مقدار ضد یخ را چک کنید تا کم نباشد کم بودن ضد یخ باعث میشود اب در سرمای زمستان درون رادیاتور یخ بزند.

برای اطمینان از سالم بودن ضد یخ و کافی بودن آن می توانید مقداری از آب رادیاتور را در لیوان بریزید و در یخچال بگذارید. اگر آب یخ زد باید مقدار بیشتری ضد یخ استفاده کنید یا از ضد یخ دیگری استفاده کنید در غیر این صورت عملکرد ضد یخ نرمال است.

بررسی باد تایر ها

سرد شدن هوا باعث کم شدن فشار هوای لاستیک ها می شود که این موضوع ممکن است به تایر ها خسارت وارد کند. با شروع روزهای سرد و تغییر آب و هوا حتما باد تایر ها را تنظیم کنید و پس از آن سعی کنید به صورت مرتب فشار باد تایر ها را چک کنید و در صورت نیاز دوباره باد تایر ها را تنظیم کنید.

در این مقاله آموختید با استفاده از روغن موتور و ضد یخ مناسب از آسیب هایی که ممکن است به موتور خودرو وارد شود جلوگیری می کنید. با بررسی بادتایر ها طول عمر لاستیک ها را افزایش می دهید. و با مراقبت از باتری خودرو از خالی شدن شارژ باتری و خسارت های اختمالی جلوگیری می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *